تلفن تماس : 9200 905 -0930

منزل مبله در شیراز ، اجاره منزل مبله در شیراز

وعده ای برای کاهش قیمتها در فرودگاه شیراز


بازدید : 379 نفر

مدیرکل فرودگاه های فارس از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای ساماندهی فرودگاه بین المللی شیراز خبر داد و گفت: این مبلغ صرف ساماندهی، بهسازی و توسعه ساختمان های فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز خواهد شد به طوری که فضای سالن خروجی ترمینال داخلی این فرودگاه دوبرابر می شود.

رضا بدیعی فرد در گفت وگو با خبرنگار سرویس گردشگری «خبرجنوب»، افزود: طبق برنامه ریزی ها، وسعت ترمینال داخلی فرودگاه شیراز از ۲ هزار مترمربع به ۴ هزار مترمربع افزایش خواهد یافت.

به گفته وی، تا آخر آسفندماه امسال، ساختمان ایمنی زمینی فرودگاه به بهره برداری می رسد و یکی از باندهای فرودگاه نیز تا آخر سال خط کشی و ساماندهی خواهد شد. بدیعی فرد همچنین از خرید دو دستگاه خودرو کف‌ساز آتش نشانی با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان خبر داد و گفت: این دو خودرو تا ۲۰ اسفندماه در فرودگاه بین المللی شیراز مستقر می شود. مدیرکل فرودگاه های فارس در ادامه این گفت وگو به پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی ترمینال خارجی فرودگاه بین المللی شیراز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ساخت سازه فلزی این ترمینال به پایان رسیده و امیدواریم این ترمینال ۳ طبقه در ۶ ماهه اول سال ۹۷ به بهره برداری برسد. وی اضافه کرد: این ترمینال ۲۳ هزار مترمربع وسعت دارد و بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و تکمیل آن درنظر گرفته شده که هم اینک ۳۰ میلیارد تومان به این پروژه از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران تخصیص یافته است. بدیعی فرد با بیان اینکه ترمینال جدید خارجی فرودگاه شیراز دارای ۴ پل هوایی است، افزود: طبقه همکف این ترمینال ۱۳ هزار مترمربع و طبقه اول ۲ هزار مترمربع و طبقه دوم آن ۵ هزار و ۳۰۰ مترمربع وسعت دارد.

همچنین این ترمینال دارای پارکینگ و محوطه سازی گسترده ای است. وی در ادامه به ساخت ترمینال بین المللی فرودگاه لامرد نیز اشاره کرد و گفت: وسعت این ترمینال ۵ هزار و ۵۰۰ مترمربع است و اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان از محل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به آن اختصاص یافته و هم اینک با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی همراه است. مدیرکل فرودگاه های فارس اضافه کرد: این ترمینال در مرحله تجهیز و نصب نمای شیشه ای است که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان شش ماهه اول سال ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید.

بدیعی فرد در بخش دیگری از این گفت وگو به پرونده گران فروشی ها در فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز اشاره کرد و افزود: قرارداد قبلی بهره بردار مجموعه فسخ شده و تعدیل در نرخ اجاره اماکن صورت گرفته است و قیمت اجناس مطابق با ابلاغ اتاق اصناف شیراز و تنها با ۱۰ درصد تفاوت به مسافران و مشتریان این فرودگاه ارائه می شود. به گفته وی، در حال حاضر نرخ اجناس و مواد غذایی و خوراکی در فرودگاه بین المللی شیراز ۶۰ درصد و قیمت صنایع دستی و تزئینی نیز ۵۰ درصد کاهش یافته است و امیدواریم دیگر شاهد گرانفروشی در این فرودگاه بین المللی نباشیم.